trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ariel Rodriguez
VIP
21
followers
Mexico
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
221
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
86%
Forrest Gump
44,074 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,800 votes
7
— Good
84%
Miracle in Cell No. 7
1,629 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
16,978 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,214 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,406 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,414 votes
7
— Good
81%
They Shall Not Grow Old
2,046 votes
7
— Good
81%
Trainspotting
14,479 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,696 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,143 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,908 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
16,755 votes
7
— Good
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,693 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,144 votes
7
— Good
80%
Citizenfour
3,785 votes
7
— Good
80%
Nimona
3,332 votes
7
— Good
80%
There Will Be Blood
9,830 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,456 votes
7
— Good
80%
Soul
17,668 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,447 votes
7
— Good
79%
Metropolis
2,959 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,396 votes
7
— Good
79%
Dune
36,388 votes
7
— Good
79%
Impossible Things
46 votes
7
— Good
78%
Raging Bull
4,466 votes
7
— Good
78%
Slumdog Millionaire
14,526 votes
7
— Good
78%
Rope
2,819 votes
7
— Good
78%
Blood Diamond
11,436 votes
7
— Good
78%
Society of the Snow: Who Were We on the Mountain?
118 votes
7
— Good
78%
Fantastic Mr. Fox
8,453 votes
7
— Good
78%
A Man Called Otto
7,669 votes
7
— Good
78%
The Wind Rises
3,803 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,560 votes
7
— Good
77%
Argentina, 1985
1,139 votes
7
— Good
77%
King Richard
5,238 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,853 votes
7
— Good
77%
Fury
18,849 votes
7
— Good
76%
The Whale
7,724 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,245 votes
7
— Good
76%
The Mole Agent
353 votes
7
— Good
76%
Argo
15,172 votes
7
— Good
76%
Sound of Freedom
3,620 votes
7
— Good
76%
Cruella
14,218 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,441 votes
7
— Good
76%
Corpse Bride
9,951 votes
7
— Good
76%
The Life of David Gale
2,383 votes
7
— Good
75%
The Butler
4,106 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
18,812 votes
7
— Good
75%
Les Misérables
8,409 votes
7
— Good
75%
The Social Dilemma
4,578 votes
7
— Good
75%
The Book of Life
5,537 votes
7
— Good
75%
The Shock Doctrine
73 votes
7
— Good
75%
Green Street Hooligans
3,294 votes
7
— Good
75%
The Iron Claw
2,929 votes
7
— Good
75%
The Girl Who Played with Fire
3,078 votes
7
— Good
75%
Io Capitano
525 votes
7
— Good
75%
The Boy and the Heron
1,765 votes
7
— Good
75%
Scream
11,492 votes
7
— Good
74%
Anatomy of a Fall
4,663 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup