trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Anna
1
follower
Okinawa, Japan
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
36
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Hacksaw Ridge
30,580 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,129 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,437 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,603 votes
8
— Great
80%
About Time
14,450 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,119 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,536 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,131 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,002 votes
8
— Great
79%
A Christmas Story
4,862 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,633 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,429 votes
8
— Great
77%
Drive
19,530 votes
8
— Great
76%
The Devil's Advocate
10,292 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,676 votes
8
— Great
76%
Collateral Beauty
10,037 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,388 votes
8
— Great
75%
Deepwater Horizon
17,426 votes
8
— Great
75%
Les Misérables
8,393 votes
8
— Great
75%
Chef
8,657 votes
8
— Great
74%
The Best Exotic Marigold Hotel
2,396 votes
8
— Great
73%
Allied
9,851 votes
8
— Great
72%
Betting on Zero
438 votes
8
— Great
72%
Nocturnal Animals
14,515 votes
8
— Great
72%
Bad Moms
18,121 votes
8
— Great
71%
Bad Santa
5,133 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,766 votes
8
— Great
70%
Kingpin
1,915 votes
8
— Great
69%
The Girl on the Train
16,864 votes
8
— Great
69%
Life
21,836 votes
8
— Great
68%
How to Be Single
8,043 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
24,623 votes
8
— Great
66%
The Discovery
3,712 votes
8
— Great
64%
Fifty Shades Darker
13,190 votes
8
— Great
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,227 votes
8
— Great
58%
Twilight
16,069 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup