trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Arthur Medeiros
3
followers
Curitiba, Brazil
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
103
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,373 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,286 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,522 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,150 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,407 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,583 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,698 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,855 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,979 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,264 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,056 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,008 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,224 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,123 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,309 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,426 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,839 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,213 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,053 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,018 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,592 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,195 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,495 votes
9
— Superb
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,780 votes
9
— Superb
81%
1917
24,718 votes
9
— Superb
77%
La La Land
24,707 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,135 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
22,933 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,798 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
20,434 votes
9
— Superb
79%
Beauty and the Beast
19,645 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,543 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,860 votes
9
— Superb
79%
The Greatest Showman
17,839 votes
9
— Superb
73%
Madagascar
16,926 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
16,914 votes
9
— Superb
69%
Ocean's Eight
16,852 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,398 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,366 votes
9
— Superb
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,264 votes
9
— Superb
71%
The Invisible Man
14,193 votes
9
— Superb
76%
Cruella
14,180 votes
9
— Superb
64%
The Purge
13,546 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,354 votes
9
— Superb
76%
Raya and the Last Dragon
12,241 votes
9
— Superb
72%
What Happened to Monday
12,190 votes
9
— Superb
72%
Cloud Atlas
11,907 votes
9
— Superb
71%
Rio
11,424 votes
9
— Superb
81%
The Help
10,382 votes
9
— Superb
61%
Army of the Dead
9,714 votes
9
— Superb
71%
Pocahontas
8,694 votes
9
— Superb
75%
Les Misérables
8,401 votes
9
— Superb
78%
Little Women
8,243 votes
9
— Superb
68%
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
8,207 votes
9
— Superb
76%
The Impossible
7,962 votes
9
— Superb
69%
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes
7,673 votes
9
— Superb
76%
Brokeback Mountain
7,065 votes
9
— Superb
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,051 votes
9
— Superb
73%
The Danish Girl
6,410 votes
9
— Superb
71%
The Lion King II: Simba's Pride
6,227 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup