trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sascha Aßbach
5
followers
Troisdorf, Germany
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
74
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,386 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,454 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,536 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,640 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,311 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,593 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,484 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,531 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,881 votes
8
— Great
74%
The Magnificent Seven
22,174 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,230 votes
8
— Great
70%
Despicable Me 3
20,245 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,686 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,604 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,928 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,302 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 2
16,451 votes
8
— Great
69%
It Chapter Two
15,459 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,219 votes
8
— Great
69%
Black Panther: Wakanda Forever
14,854 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,606 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,360 votes
8
— Great
71%
Midsommar
13,589 votes
8
— Great
76%
The Irishman
13,480 votes
8
— Great
71%
The World's End
11,475 votes
8
— Great
68%
Indiana Jones and the Dial of Destiny
11,143 votes
8
— Great
77%
Searching
10,395 votes
8
— Great
71%
Hellboy II: The Golden Army
9,386 votes
8
— Great
62%
R.I.P.D.
8,911 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 3
8,673 votes
8
— Great
69%
Goosebumps
8,332 votes
8
— Great
70%
Death Wish
8,233 votes
8
— Great
72%
Hannibal
8,160 votes
8
— Great
77%
Mystic River
7,782 votes
8
— Great
69%
Pineapple Express
7,453 votes
8
— Great
69%
Self/less
7,322 votes
8
— Great
72%
Seven Psychopaths
7,251 votes
8
— Great
67%
Sin City: A Dame to Kill For
6,944 votes
8
— Great
70%
Homefront
6,050 votes
8
— Great
74%
Identity
6,035 votes
8
— Great
71%
Good Boys
5,825 votes
8
— Great
67%
A Walk Among the Tombstones
5,465 votes
8
— Great
69%
The Devil All the Time
5,402 votes
8
— Great
68%
The Family
4,964 votes
8
— Great
69%
Stuber
4,916 votes
8
— Great
68%
The Guest
4,115 votes
8
— Great
67%
I Spit on Your Grave
3,686 votes
8
— Great
81%
Mary and Max
3,553 votes
8
— Great
64%
Apostle
2,878 votes
8
— Great
69%
I Don't Feel at Home in This World Anymore
2,866 votes
8
— Great
68%
Reptile
2,783 votes
8
— Great
66%
No Exit
2,491 votes
8
— Great
76%
Serpico
2,166 votes
8
— Great
69%
They Cloned Tyrone
2,114 votes
8
— Great
61%
13
1,473 votes
8
— Great
65%
Attraction
1,447 votes
8
— Great
66%
Son of a Gun
1,423 votes
8
— Great
61%
Killing Season
1,418 votes
8
— Great
69%
A Fall from Grace
1,315 votes
8
— Great
73%
The Gangster, the Cop, the Devil
1,284 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup