Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Angelo Dos Santos
0
Followers
2
Following
Omicron Persei 8
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
78
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
77,029 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
75,466 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,890 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
66,945 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
63,506 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
61,668 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
55,445 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,852 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
51,237 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,060 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,311 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,324 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
45,477 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
43,959 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,805 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,967 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
41,739 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
41,245 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
40,346 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
40,300 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
40,168 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
39,854 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,805 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
38,305 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
38,094 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,814 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
37,467 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,941 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,110 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,807 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
35,541 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,375 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,109 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Return of the Jedi
33,963 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
33,943 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
33,884 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
33,556 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
31,132 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,874 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,861 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Toy Story 3
28,699 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
28,283 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,885 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
27,279 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,841 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
26,667 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,164 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,760 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,737 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
25,724 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,547 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,884 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
24,672 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,631 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,520 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
24,351 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,608 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,256 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Matrix Revolutions
22,980 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,956 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch