trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
AvidVideoGameFanatic
VIP
3
9
followers
United States
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
414
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
108,524 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,375 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,636 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,311 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,796 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,449 votes
8
— Great
80%
Logan
60,649 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,025 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,213 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,885 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,452 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,883 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,818 votes
5
— Meh
87%
Fight Club
49,397 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,636 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,741 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,747 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,913 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,919 votes
8
— Great
81%
Joker
46,815 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,153 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,115 votes
6
— Fair
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,149 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,037 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,306 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,594 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,194 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,436 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,783 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,449 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,032 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,080 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,484 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,044 votes
7
— Good
82%
Up
38,827 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,219 votes
6
— Fair
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,219 votes
6
— Fair
79%
Edge of Tomorrow
39,046 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,195 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,290 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,103 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,350 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,519 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,997 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,304 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,187 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,794 votes
6
— Fair
71%
Captain Marvel
35,250 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,193 votes
7
— Good
70%
Venom
33,764 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,087 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
31,462 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,231 votes
6
— Fair
77%
Home Alone
30,648 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,539 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,731 votes
4
— Poor
82%
How to Train Your Dragon
28,782 votes
7
— Good
66%
Justice League
31,601 votes
6
— Fair
73%
Ant-Man and the Wasp
30,080 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup