trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Al Wilde
0
followers
Portsmouth, UK
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
27
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
Hunting the KGB Killers
16 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,162 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,918 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,360 votes
7
— Good
77%
Indie Game: The Movie
1,711 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,899 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,329 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,892 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,551 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,524 votes
7
— Good
74%
Fast Five
15,034 votes
7
— Good
73%
Greyhound
8,499 votes
7
— Good
73%
The White Helmets
445 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,174 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,035 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,474 votes
7
— Good
71%
Two Distant Strangers
847 votes
7
— Good
71%
Resident Evil
12,629 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
16,898 votes
7
— Good
70%
Dumplin'
1,894 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,703 votes
7
— Good
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,390 votes
7
— Good
69%
6 Days
2,772 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,248 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
24,664 votes
7
— Good
67%
Nowhere
1,830 votes
7
— Good
65%
Scream
7,524 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup