trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nic
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
59
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
Logan
60,760 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,168 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,766 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,568 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,278 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,889 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,431 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,455 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,623 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,553 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,276 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,143 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,606 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,018 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,206 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,171 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,421 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,907 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,718 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,248 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,273 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,060 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,539 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,764 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,461 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,655 votes
9
— Superb
74%
It
29,147 votes
8
— Great
84%
Alien
27,321 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,199 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,390 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,354 votes
9
— Superb
72%
Shazam!
24,364 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,872 votes
8
— Great
70%
Black Widow
24,016 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,564 votes
8
— Great
73%
Looper
21,804 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,438 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,461 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,991 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Nightcrawler
18,817 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,983 votes
9
— Superb
75%
Upgrade
15,262 votes
9
— Superb
70%
Us
15,422 votes
9
— Superb
68%
Godzilla vs. Kong
15,097 votes
7
— Good
75%
Saw
14,285 votes
7
— Good
67%
It Follows
11,053 votes
8
— Great
77%
In Bruges
10,122 votes
8
— Great
69%
Sinister
8,029 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,632 votes
9
— Superb
73%
[REC]
6,023 votes
8
— Great
70%
Bone Tomahawk
5,497 votes
9
— Superb
65%
The Ritual
5,504 votes
8
— Great
77%
The Raid 2
4,632 votes
9
— Superb
62%
Mortal Kombat
4,040 votes
9
— Superb
72%
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
3,656 votes
8
— Great
74%
The Wailing
3,291 votes
9
— Superb
70%
Shutter
1,219 votes
9
— Superb
62%
Lake Mungo
1,173 votes
8
— Great
69%
Gonjiam: Haunted Asylum
998 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup