trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
axonrlp
1
follower
Omicron Persei 8
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
241
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,903 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,936 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,523 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,992 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,725 votes
8
— Great
80%
Logan
60,808 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,352 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,742 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,038 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,136 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,573 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,359 votes
8
— Great
79%
Moana
49,038 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,479 votes
8
— Great
81%
Joker
47,032 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,916 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,252 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,693 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,320 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,829 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,662 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,538 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,476 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,661 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,129 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,009 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,174 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,404 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,746 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,658 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,703 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,962 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,611 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,703 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,863 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,898 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,152 votes
8
— Great
84%
Alien
27,362 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,105 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,349 votes
8
— Great
83%
Memento
25,961 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,430 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,396 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,412 votes
8
— Great
81%
1917
24,877 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,539 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,378 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,767 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,990 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,750 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,979 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,867 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,907 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,466 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,872 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,004 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,307 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,264 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,355 votes
8
— Great
84%
American History X
20,274 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup