trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
JuliusGOAT
2
followers
Corpus Christi, TX
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
45
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,769 votes
8
— Great
86%
Inception
71,739 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,848 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,457 votes
8
— Great
81%
Joker
46,917 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,730 votes
8
— Great
80%
Logan
60,720 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,221 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,117 votes
8
— Great
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,557 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,879 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,241 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,335 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,384 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,713 votes
8
— Great
74%
Split
32,549 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,816 votes
8
— Great
74%
War Dogs
19,104 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,947 votes
8
— Great
74%
Creed II
9,264 votes
8
— Great
73%
Looper
21,794 votes
8
— Great
73%
Blade
13,580 votes
8
— Great
73%
The Great Gatsby
15,341 votes
8
— Great
72%
What Happened to Monday
12,211 votes
8
— Great
72%
Honey Boy
1,242 votes
8
— Great
72%
Split
2,640 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,978 votes
8
— Great
72%
Primer
5,057 votes
8
— Great
71%
Super 8
11,492 votes
8
— Great
71%
Midsommar
13,640 votes
8
— Great
71%
Mobile Suit Gundam Hathaway
223 votes
8
— Great
69%
Cloverfield
12,277 votes
8
— Great
69%
Seeking a Friend for the End of the World
3,733 votes
8
— Great
68%
The Good Neighbor
1,955 votes
8
— Great
68%
Rampant
381 votes
8
— Great
67%
mother!
10,998 votes
8
— Great
67%
Upside Down
3,498 votes
8
— Great
67%
The Babadook
8,773 votes
8
— Great
67%
Polar
5,765 votes
8
— Great
66%
Borat Subsequent Moviefilm
7,341 votes
8
— Great
66%
Hardcore Henry
8,135 votes
8
— Great
66%
Predators
7,471 votes
8
— Great
63%
They Look Like People
527 votes
8
— Great
60%
It Comes at Night
5,795 votes
8
— Great
55%
After Earth
10,115 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup