trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Silvestre
2
followers
Cádiz
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
51
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
Whiplash
24,828 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,600 votes
7
— Good
80%
Logan
60,785 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,560 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,957 votes
7
— Good
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,974 votes
7
— Good
76%
Memoirs of a Geisha
3,775 votes
7
— Good
76%
The Two Popes
4,587 votes
7
— Good
75%
Encanto
14,363 votes
7
— Good
75%
A Monster Calls
7,668 votes
7
— Good
74%
Ron's Gone Wrong
3,190 votes
7
— Good
73%
Troy
12,692 votes
7
— Good
73%
Lady Bird
12,722 votes
7
— Good
72%
Dragon Ball Super: Super Hero
1,411 votes
7
— Good
72%
The Lion King
16,180 votes
7
— Good
72%
Wonka
8,598 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,188 votes
7
— Good
72%
My Name Is Loh Kiwan
164 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
28,014 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,347 votes
7
— Good
71%
Pokémon the Movie: Volcanion and the Mechanical Marvel
286 votes
7
— Good
71%
Everest
10,096 votes
7
— Good
71%
Cinderella
10,467 votes
7
— Good
71%
The Polar Express
11,866 votes
7
— Good
71%
Pokémon the Movie: Hoopa and the Clash of Ages
300 votes
7
— Good
70%
Saltburn
6,081 votes
7
— Good
70%
Venom
33,847 votes
7
— Good
70%
Vivo
1,291 votes
7
— Good
70%
Pitch Perfect 2
11,235 votes
7
— Good
70%
Enola Holmes
11,695 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,248 votes
7
— Good
69%
The Divine Fury
352 votes
7
— Good
69%
Dumbo
6,708 votes
7
— Good
68%
Dora and the Lost City of Gold
3,586 votes
7
— Good
68%
Pitch Perfect 3
7,535 votes
7
— Good
68%
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
11,570 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,961 votes
7
— Good
67%
Alice in Wonderland
16,694 votes
7
— Good
67%
Uncharted
16,096 votes
7
— Good
66%
Kiki, Love to Love
507 votes
7
— Good
66%
Pokémon the Movie: Diancie and the Cocoon of Destruction
199 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,271 votes
7
— Good
65%
The Lost City
10,538 votes
7
— Good
65%
Eternals
19,161 votes
7
— Good
64%
Chaos Walking
5,587 votes
7
— Good
64%
Thor: Love and Thunder
18,228 votes
7
— Good
64%
Heart of Stone
4,072 votes
7
— Good
63%
The Little Mermaid
5,024 votes
7
— Good
62%
Deck the Halls
1,604 votes
7
— Good
60%
Stowaway
3,800 votes
7
— Good
55%
Peter Pan & Wendy
1,279 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup