trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Silvestre
2
followers
Cádiz
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
279
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,891 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,108 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,612 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,248 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,458 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,272 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,670 votes
10
— Totally Ninja!
85%
A Silent Voice: The Movie
5,121 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,081 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,370 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,221 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,459 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,947 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,828 votes
7
— Good
84%
Coco
31,680 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dune: Part Two
17,513 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,350 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,600 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,832 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,260 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,202 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,883 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,764 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,996 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
31,250 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,863 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,809 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,029 votes
8
— Great
81%
TAYLOR SWIFT | THE ERAS TOUR
1,345 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Pride & Prejudice
7,789 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,456 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,770 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,385 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,785 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,734 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,731 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Jujutsu Kaisen 0
2,424 votes
9
— Superb
80%
Gifted
12,168 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,708 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,679 votes
8
— Great
80%
Like Otters
2 votes
9
— Superb
80%
Currently Offline
1 vote
8
— Great
80%
The Stain
1 vote
8
— Great
79%
Room
15,891 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Love, Simon
7,754 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
49,024 votes
9
— Superb
79%
Ponyo
6,716 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
49,034 votes
6
— Fair
79%
Inside Out 2
2,150 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,562 votes
7
— Good
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,040 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,645 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Greatest Showman
17,914 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,280 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,276 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,839 votes
8
— Great
79%
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts
3,689 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
56,016 votes
6
— Fair
78%
Call Me by Your Name
10,320 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,209 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup