Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
bagheerah
0
Followers
0
Following
bagheerah
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
93
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
112,670 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
77,056 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,329 votes
8
— Great
80%
Logan
62,334 votes
8
— Great
77%
Arrival
58,005 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
57,092 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
53,875 votes
8
— Great
79%
Moana
49,921 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,276 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,977 votes
8
— Great
79%
Dune
38,530 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,796 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,122 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,121 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,714 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,613 votes
8
— Great
84%
Coco
32,506 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
34,095 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
33,048 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,474 votes
8
— Great
81%
Top Gun: Maverick
26,290 votes
8
— Great
77%
La La Land
25,439 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,693 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,583 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
23,384 votes
8
— Great
69%
Black Widow
24,638 votes
8
— Great
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,672 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,819 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,546 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,491 votes
8
— Great
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,994 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
18,035 votes
8
— Great
70%
Glass
18,355 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,911 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
17,025 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,271 votes
8
— Great
69%
Ocean's Eight
17,149 votes
8
— Great
80%
Fargo
15,086 votes
8
— Great
75%
Encanto
14,845 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,640 votes
8
— Great
75%
Predestination
14,590 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
14,256 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,724 votes
8
— Great
82%
Lion
13,511 votes
8
— Great
64%
Men in Black: International
14,904 votes
8
— Great
79%
Into the Wild
12,964 votes
8
— Great
75%
Mean Girls
12,960 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,440 votes
8
— Great
76%
Onward
12,058 votes
8
— Great
77%
10 Things I Hate About You
11,840 votes
8
— Great
69%
Friends with Benefits
11,194 votes
8
— Great
75%
Molly's Game
10,015 votes
8
— Great
70%
Yes Man
10,005 votes
8
— Great
75%
Chef
8,891 votes
8
— Great
75%
Jackie Brown
8,334 votes
8
— Great
71%
Long Shot
8,229 votes
8
— Great
75%
A Monster Calls
7,740 votes
8
— Great
73%
Brooklyn
5,700 votes
8
— Great
72%
The Death of Stalin
5,160 votes
8
— Great
70%
Kung Fu Panda 4
4,597 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch