Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Icarus
0
Followers
0
Following
Denpasar, Bali
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
75,490 votes
9
— Superb
78%
Avatar
61,675 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,860 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,846 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
49,422 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,485 votes
9
— Superb
79%
Zootopia
45,478 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,963 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,807 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
38,094 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,544 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,889 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
33,708 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
31,260 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,999 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,263 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
29,337 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
27,105 votes
9
— Superb
83%
The Departed
26,078 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,725 votes
9
— Superb
74%
I Am Legend
25,619 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
18,468 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
17,098 votes
9
— Superb
74%
The Super Mario Bros. Movie
16,509 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
13,049 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,953 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,458 votes
9
— Superb
75%
Tarzan
10,586 votes
9
— Superb
76%
Darkest Hour
10,113 votes
9
— Superb
73%
The Favourite
8,680 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,597 votes
9
— Superb
80%
Downfall
6,296 votes
9
— Superb
73%
Ghost
6,288 votes
9
— Superb
75%
Abominable
4,814 votes
9
— Superb
80%
Citizenfour
3,856 votes
9
— Superb
81%
They Shall Not Grow Old
2,090 votes
9
— Superb
80%
The Cove
1,118 votes
9
— Superb
72%
Minamata
595 votes
9
— Superb
76%
The Class of ‘92
272 votes
9
— Superb
78%
Hachiko
166 votes
9
— Superb
81%
The Devil We Know
125 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch