Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Icarus
0
Followers
0
Following
Denpasar, Bali
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,596
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
25
26
27
82%
Deadpool
112,681 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
77,061 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
75,519 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,929 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
67,333 votes
7
— Good
87%
The Matrix
63,544 votes
7
— Good
80%
Logan
62,337 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,695 votes
9
— Superb
64%
Suicide Squad
59,674 votes
3
— Bad
77%
Arrival
58,010 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
57,917 votes
6
— Fair
75%
Wonder Woman
57,368 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
57,096 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,884 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
53,881 votes
5
— Meh
81%
The Martian
53,102 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,799 votes
8
— Great
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,623 votes
7
— Good
87%
Fight Club
51,265 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
50,859 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,926 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,432 votes
9
— Superb
75%
Frozen
49,006 votes
8
— Great
81%
Joker
48,846 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,088 votes
6
— Fair
79%
Mad Max: Fury Road
48,059 votes
6
— Fair
82%
The Dark Knight Rises
47,500 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,328 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,185 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,094 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,344 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
46,183 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,907 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,491 votes
9
— Superb
79%
Zootopia
45,486 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
45,345 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
44,898 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
43,977 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,833 votes
5
— Meh
81%
Batman Begins
43,277 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,926 votes
6
— Fair
73%
Passengers
42,829 votes
7
— Good
84%
Star Wars
42,815 votes
7
— Good
77%
Get Out
42,166 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
41,787 votes
7
— Good
84%
WALL·E
41,749 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,296 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
41,259 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,080 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,741 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,355 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
40,316 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
40,109 votes
7
— Good
82%
Up
39,859 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,820 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,314 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,109 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,820 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,802 votes
6
— Fair
71%
X-Men: Apocalypse
37,736 votes
6
— Fair
1
2
3
25
26
27
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch