trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Adam B
12
followers
Budapest, Hungary
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
348
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,066 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,049 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,249 votes
8
— Great
85%
Interstellar
71,746 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,528 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,022 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
56,990 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,294 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,250 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,709 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,437 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,383 votes
7
— Good
79%
John Wick
50,811 votes
4
— Poor
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,559 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,071 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
48,820 votes
6
— Fair
79%
Thor: Ragnarok
48,687 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,425 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,304 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,101 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,967 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
45,877 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,411 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,431 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,292 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,792 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,111 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,194 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,025 votes
6
— Fair
81%
Batman Begins
41,832 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,767 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,516 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,417 votes
5
— Meh
84%
WALL·E
40,300 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,524 votes
6
— Fair
72%
Thor
39,196 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
38,820 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,605 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,731 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,916 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,807 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,673 votes
7
— Good
79%
Dune
35,648 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
33,938 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,616 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,408 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,448 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,406 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,357 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,350 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,154 votes
6
— Fair
77%
Blade Runner 2049
31,714 votes
8
— Great
84%
Coco
31,379 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
30,774 votes
4
— Poor
83%
Hacksaw Ridge
30,497 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,456 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,233 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,031 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Ant-Man and the Wasp
29,957 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,661 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup