trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
bardakoff
17
followers
Kolpashevo, Tomskaya Oblast'
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
979
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
15
16
17
82%
Deadpool
108,041 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,031 votes
8
— Great
85%
Interstellar
71,710 votes
8
— Great
86%
Inception
71,210 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,034 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,654 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
56,981 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,235 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,588 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,363 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,056 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,795 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,552 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
48,801 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,378 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,104 votes
7
— Good
75%
Frozen
47,983 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,450 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,220 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,958 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,778 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,261 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,362 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,299 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,177 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,095 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,421 votes
8
— Great
80%
Inside Out
42,970 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,538 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,287 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
38,809 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,019 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,193 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,606 votes
7
— Good
82%
Up
38,594 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,369 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,513 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,805 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,083 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,147 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,720 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,283 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,595 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,304 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,476 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,797 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
35,905 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,269 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,887 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,051 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,596 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,602 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
33,948 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,021 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
33,885 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,319 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,711 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,323 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
32,964 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,338 votes
8
— Great
1
2
3
15
16
17
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup