trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jamie Coudeville
VIP
2
79
followers
Belgium
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
120
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,591 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,429 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,840 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,352 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,073 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,678 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,692 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,951 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,067 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,593 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,334 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,619 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,072 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,564 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,530 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,227 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,890 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,545 votes
7
— Good
72%
Thor
39,379 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,666 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,375 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,022 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,733 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,820 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,331 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,133 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,194 votes
7
— Good
84%
Coco
31,596 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,554 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,493 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,390 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,810 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,234 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,963 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,146 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,846 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
24,997 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,007 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,965 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,764 votes
7
— Good
80%
Aladdin
22,970 votes
7
— Good
62%
Ghostbusters
22,441 votes
7
— Good
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,393 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,168 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,928 votes
7
— Good
72%
Aladdin
19,050 votes
7
— Good
73%
X2
18,030 votes
7
— Good
68%
X-Men: The Last Stand
17,413 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,242 votes
7
— Good
63%
Dark Phoenix
17,054 votes
7
— Good
77%
Zack Snyder's Justice League
16,953 votes
7
— Good
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,008 votes
7
— Good
73%
Ralph Breaks the Internet
15,683 votes
7
— Good
73%
Frozen II
15,033 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,749 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,323 votes
7
— Good
61%
The 5th Wave
14,306 votes
7
— Good
75%
Encanto
14,305 votes
7
— Good
74%
The Devil Wears Prada
13,241 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,545 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup