trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jamie Coudeville
VIP
2
79
followers
Belgium
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
453
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,969 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,112 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,027 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,491 votes
2
— Terrible
85%
Gladiator
32,449 votes
5
— Meh
84%
Avengers: Infinity War
55,848 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,259 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,410 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,570 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,514 votes
5
— Meh
84%
Coco
31,469 votes
7
— Good
84%
Piper
2,946 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,114 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,197 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,268 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,413 votes
6
— Fair
82%
In a Heartbeat
792 votes
8
— Great
82%
Paperman
2,813 votes
7
— Good
82%
Up
38,710 votes
6
— Fair
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,981 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,700 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,905 votes
6
— Fair
81%
The Hate U Give
2,847 votes
8
— Great
81%
The Help
10,375 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,145 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,295 votes
6
— Fair
81%
Gran Torino
15,854 votes
2
— Terrible
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,484 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
30,934 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,490 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,735 votes
6
— Fair
80%
Queen of Katwe
1,269 votes
6
— Fair
80%
Inside Out
43,113 votes
7
— Good
80%
Aladdin
22,904 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,794 votes
5
— Meh
80%
Nimona
3,295 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,241 votes
7
— Good
80%
Roman Holiday
2,192 votes
5
— Meh
80%
Logan
60,516 votes
6
— Fair
80%
Soul
17,587 votes
6
— Fair
80%
Mulan
15,372 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,371 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,511 votes
6
— Fair
79%
Love, Simon
7,712 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,624 votes
6
— Fair
79%
Moana
48,805 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,798 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,591 votes
6
— Fair
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,800 votes
6
— Fair
79%
Ocean's Eleven
21,312 votes
6
— Fair
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,056 votes
6
— Fair
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,660 votes
6
— Fair
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,058 votes
7
— Good
79%
John Mulaney: The Comeback Kid
887 votes
7
— Good
79%
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts
3,659 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,642 votes
6
— Fair
79%
How to Train Your Dragon 2
19,003 votes
6
— Fair
79%
Casino Royale
21,191 votes
4
— Poor
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,578 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,780 votes
6
— Fair
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup