trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
BenReilly97
2
followers
Oregon
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
271
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
91%
The Shawshank Redemption
42,585 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,770 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,554 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,994 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,175 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,740 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
44,146 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,163 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,486 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,365 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,859 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,128 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,407 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,848 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,627 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,295 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,255 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,353 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,204 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,474 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,659 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,633 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
12,012 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,274 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,211 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,148 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,675 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,195 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,060 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,302 votes
7
— Good
81%
The Iron Giant
8,739 votes
9
— Superb
81%
Wonder
11,010 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,406 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,107 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,709 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,917 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,177 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,733 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,659 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,003 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,968 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,274 votes
7
— Good
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,226 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,837 votes
8
— Great
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,729 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,938 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,180 votes
8
— Great
80%
Office Space
9,925 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,350 votes
8
— Great
80%
About Time
14,530 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,844 votes
8
— Great
80%
Logan
60,721 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,207 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,446 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,491 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,635 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,641 votes
7
— Good
79%
Jojo Rabbit
18,846 votes
8
— Great
79%
Moana
48,976 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,643 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup