trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Roberto Patrício
0
followers
São Paulo, Sao Paulo
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
35
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,884 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,662 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,862 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,672 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,106 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,609 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,850 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,889 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,555 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,220 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,661 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,659 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,592 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,303 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,236 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,993 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,588 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,458 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,721 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,925 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
32,093 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,490 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,796 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,411 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
25,133 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,338 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,431 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,581 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,240 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,528 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,039 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Pianist
12,608 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,115 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Training Day
10,054 votes
10
— Totally Ninja!
77%
All Quiet on the Western Front
7,666 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup