trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Roberto Patrício
0
followers
São Paulo, Sao Paulo
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
835
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
75%
Wonder Woman
56,552 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,250 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,155 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,562 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,285 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,682 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,405 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,305 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,985 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,633 votes
7
— Good
72%
Thor
39,444 votes
7
— Good
82%
Up
38,953 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,078 votes
7
— Good
79%
Dune
36,641 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,636 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,878 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,347 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,928 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,382 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,207 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,188 votes
7
— Good
70%
Venom
33,846 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,774 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,617 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,275 votes
7
— Good
74%
Split
32,590 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,271 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,599 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,851 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,737 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,549 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,354 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,150 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,817 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,552 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,493 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,490 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,295 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,088 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,599 votes
7
— Good
73%
Cars
26,785 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,585 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,197 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,898 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,755 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,649 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,562 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,337 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,297 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,988 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,817 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,751 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,377 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,183 votes
7
— Good
74%
Brave
24,115 votes
7
— Good
70%
Black Widow
24,032 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,971 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,812 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,481 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,261 votes
7
— Good
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup