trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Roberto Patrício
0
followers
São Paulo, Sao Paulo
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
284
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
81%
The Avengers
65,487 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,955 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,326 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,016 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,032 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,773 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,860 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,313 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,033 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,458 votes
8
— Great
81%
Joker
46,993 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,705 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,677 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,102 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,928 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,171 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,668 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,171 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,811 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,639 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,511 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,155 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,762 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,882 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,457 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,837 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,105 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,987 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,080 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,344 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,384 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,685 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,789 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,733 votes
8
— Great
84%
Coco
31,679 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,215 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,690 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,551 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,694 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,260 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,950 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,786 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,451 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,882 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,029 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,745 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,343 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,136 votes
8
— Great
74%
It
29,163 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,735 votes
8
— Great
84%
Alien
27,342 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,506 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,311 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,093 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,680 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
28,014 votes
8
— Great
83%
Memento
25,938 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,380 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,613 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,222 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup