trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Howard Harry Deann
VIP
5
0
followers
Pittsburgh, Pennsylvania
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
144
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,657 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,482 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,878 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,548 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,276 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,630 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,501 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,126 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,954 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,018 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,219 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,220 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,846 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,250 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,501 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,582 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,106 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,097 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,571 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,250 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
39,820 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,841 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,582 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,663 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
29,697 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,258 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,728 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,780 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fate of the Furious
24,771 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,564 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Divergent
24,016 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,935 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sicario
23,930 votes
10
— Totally Ninja!
74%
War for the Planet of the Apes
23,802 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,782 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,337 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,947 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,272 votes
10
— Totally Ninja!
73%
21 Jump Street
20,048 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Elysium
19,549 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Furious 7
19,507 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Godzilla
19,331 votes
10
— Totally Ninja!
71%
22 Jump Street
16,882 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fast & Furious 6
16,045 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Us
15,410 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Great Gatsby
15,341 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Ender's Game
14,958 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Superbad
14,792 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain Phillips
14,693 votes
10
— Totally Ninja!
65%
This Is the End
14,596 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Moonlight
14,289 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Hangover Part III
13,555 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,535 votes
10
— Totally Ninja!
64%
RoboCop
13,373 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Rush
13,160 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Dallas Buyers Club
13,147 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,003 votes
10
— Totally Ninja!
71%
American Hustle
12,970 votes
10
— Totally Ninja!
65%
300: Rise of an Empire
12,877 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Die Hard 2
12,867 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup