Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
bigislandtv
VIP
2
0
Followers
0
Following
Hampstead, New Hampshire
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
101
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
43,732 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
76,641 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
63,201 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,505 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
44,650 votes
8
— Great
86%
Inception
73,547 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
45,265 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,068 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,343 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,965 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,416 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
35,139 votes
7
— Good
85%
Gladiator
33,731 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,028 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,663 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
25,333 votes
7
— Good
84%
Whiplash
25,469 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,656 votes
7
— Good
84%
Alien
28,689 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,533 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,952 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,675 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,896 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,395 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,671 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
29,692 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
47,255 votes
6
— Fair
81%
Top Gun: Maverick
26,087 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
33,690 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,961 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,808 votes
8
— Great
81%
Joker
48,361 votes
7
— Good
81%
The Martian
52,854 votes
6
— Fair
81%
The Imitation Game
31,220 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
50,554 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,710 votes
7
— Good
80%
The Terminator
23,424 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
33,469 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
20,060 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Few Good Men
6,833 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,548 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,946 votes
9
— Superb
78%
My Cousin Vinny
3,949 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
20,142 votes
8
— Great
78%
Jaws
14,457 votes
7
— Good
78%
Predator
14,263 votes
8
— Great
78%
Titanic
31,563 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
67,055 votes
5
— Meh
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,479 votes
5
— Meh
77%
Get Out
41,966 votes
8
— Great
77%
Arrival
57,781 votes
7
— Good
77%
All Quiet on the Western Front
7,926 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,073 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,313 votes
7
— Good
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,559 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
49,256 votes
7
— Good
77%
Fury
19,245 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,414 votes
7
— Good
76%
300
25,624 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,676 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch