Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ken Lowbridge
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
76,670 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,395 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,905 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,216 votes
8
— Great
64%
Suicide Squad
59,529 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,574 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,034 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,866 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,866 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,972 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,960 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,727 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,404 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,952 votes
8
— Great
73%
Free Guy
24,215 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
22,159 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,982 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
19,070 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,676 votes
8
— Great
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,640 votes
8
— Great
71%
In Time
17,800 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 2
16,802 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
16,370 votes
8
— Great
63%
Venom: Let There Be Carnage
17,474 votes
8
— Great
67%
Hancock
16,286 votes
8
— Great
75%
Encanto
14,765 votes
8
— Great
78%
Predator
14,274 votes
8
— Great
68%
Terminator: Dark Fate
14,914 votes
8
— Great
65%
Black Adam
14,485 votes
8
— Great
71%
The Book of Eli
12,699 votes
8
— Great
76%
The Devil's Advocate
10,574 votes
8
— Great
73%
Kingdom of Heaven
6,902 votes
8
— Great
59%
The New Mutants
7,575 votes
8
— Great
72%
The Road
6,572 votes
8
— Great
66%
What Women Want
5,277 votes
8
— Great
61%
Æon Flux
4,614 votes
8
— Great
76%
Star Trek IV: The Voyage Home
4,083 votes
8
— Great
67%
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse
4,220 votes
8
— Great
66%
The Waterboy
4,205 votes
8
— Great
69%
8-Bit Christmas
1,982 votes
8
— Great
65%
First Knight
1,595 votes
8
— Great
72%
*batteries not included
1,452 votes
8
— Great
77%
Fist of Legend
783 votes
8
— Great
78%
Richard Pryor: Live on the Sunset Strip
200 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch