trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
bittom
VIP
10
1
follower
Germany
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
603
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
82%
Deadpool
108,810 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,588 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,877 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,644 votes
8
— Great
86%
Inception
71,849 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,951 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,480 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,781 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,125 votes
6
— Fair
65%
Suicide Squad
58,901 votes
5
— Meh
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,321 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,699 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,025 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,800 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,315 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,852 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,303 votes
8
— Great
79%
Moana
49,018 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,455 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,244 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
47,150 votes
7
— Good
81%
Joker
46,985 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,700 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,539 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,272 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,257 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,671 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,653 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,558 votes
7
— Good
80%
Inside Out
44,082 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,588 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,653 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,234 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,165 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,915 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,163 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,152 votes
5
— Meh
71%
Jurassic World
40,677 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,664 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,630 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,400 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,300 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,980 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,626 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,505 votes
8
— Great
72%
Thor
39,439 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
39,228 votes
9
— Superb
82%
Up
38,950 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,758 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,451 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,036 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,988 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,835 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,631 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,583 votes
6
— Fair
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,159 votes
6
— Fair
81%
Monsters, Inc.
36,100 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,875 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,195 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,923 votes
7
— Good
1
2
3
9
10
11
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup