Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
bluenote
1
Follower
3
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
111
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
63,275 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
44,703 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,623 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
35,387 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,371 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
29,456 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,700 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
57,663 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
19,078 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
50,272 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
28,737 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Guardians of the Galaxy
98,476 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Heat
13,907 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
33,733 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
66,747 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
52,918 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
55,235 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
45,920 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
62,163 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,880 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Tombstone
5,069 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
49,941 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Twelve Monkeys
16,043 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
38,292 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Bourne Ultimatum
18,551 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,926 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,998 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
56,938 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Deadpool 2
42,701 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,285 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Fed Up
868 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Isle of Dogs
7,976 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Gentlemen
16,866 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
32,233 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
67,118 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,504 votes
10
— Totally Ninja!
77%
What is a Woman?
1,022 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
32,915 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Minority Report
17,923 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
25,667 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Limitless
20,606 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Three Identical Strangers
2,032 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pump Up the Volume
730 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Onward
12,031 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
37,265 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Far From Home
33,978 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,080 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
27,274 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Despicable Me 2
26,042 votes
10
— Totally Ninja!
75%
K-PAX
4,682 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,983 votes
10
— Totally Ninja!
74%
X-Men
22,781 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
45,222 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Arthur Christmas
4,118 votes
10
— Totally Ninja!
74%
I Am Legend
25,526 votes
10
— Totally Ninja!
73%
X2
18,665 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Highlander
5,094 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Mummy
16,710 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Equalizer 2
16,807 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Free Guy
24,234 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch