trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Bo Nilsson
VIP
9
11
followers
Falkenberg, Sweden
66
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,004
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
15
16
17
78%
Doctor Strange
65,819 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,048 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,909 votes
3
— Bad
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,943 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,826 votes
2
— Terrible
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,755 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,772 votes
6
— Fair
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,704 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,334 votes
3
— Bad
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,749 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,569 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,195 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,439 votes
6
— Fair
85%
Star Wars
41,798 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,465 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,029 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,158 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,872 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,646 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,934 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,717 votes
7
— Good
79%
Dune
36,383 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,092 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,105 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,004 votes
6
— Fair
85%
Parasite
33,937 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,834 votes
6
— Fair
84%
Return of the Jedi
33,204 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,116 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,260 votes
5
— Meh
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,183 votes
6
— Fair
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,322 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,619 votes
7
— Good
74%
Split
32,511 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,630 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,236 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,894 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,682 votes
6
— Fair
72%
Aquaman
31,546 votes
6
— Fair
88%
The Godfather
28,395 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,747 votes
5
— Meh
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,800 votes
6
— Fair
75%
Dunkirk
30,377 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Justice League
31,605 votes
6
— Fair
73%
Ant-Man and the Wasp
30,089 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,242 votes
6
— Fair
74%
It
29,089 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,321 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,034 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,142 votes
9
— Superb
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,442 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,064 votes
2
— Terrible
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,590 votes
4
— Poor
83%
Memento
25,827 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,272 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,137 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,732 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,304 votes
6
— Fair
72%
Tenet
25,530 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,193 votes
9
— Superb
1
2
3
15
16
17
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup