trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Pete
VIP
7
3
followers
Burnaby, bc
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
578
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,933 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,185 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,286 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,718 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
49,008 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,867 votes
8
— Great
84%
Alien
27,383 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,410 votes
8
— Great
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,484 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,306 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,713 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,249 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,694 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,037 votes
8
— Great
82%
Kitbull
788 votes
8
— Great
82%
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater
852 votes
8
— Great
82%
The Year Earth Changed
548 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,794 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,329 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
18,990 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,810 votes
8
— Great
81%
Wonder
11,030 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,002 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,767 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,362 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,554 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,322 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,799 votes
8
— Great
81%
Joker
47,061 votes
8
— Great
81%
Togo
3,676 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,294 votes
8
— Great
81%
Warrior
8,726 votes
8
— Great
81%
1917
24,892 votes
8
— Great
81%
Free Solo
3,788 votes
8
— Great
81%
CODA
5,605 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,529 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,380 votes
8
— Great
81%
Chasing Ice
398 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,395 votes
8
— Great
80%
George Carlin: It's Bad for Ya!
404 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,457 votes
8
— Great
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,794 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,495 votes
8
— Great
80%
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion
423 votes
8
— Great
80%
Citizenfour
3,794 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,424 votes
8
— Great
80%
Just Mercy
4,322 votes
8
— Great
80%
About Time
14,562 votes
8
— Great
80%
Logan
60,833 votes
8
— Great
80%
Rush
13,191 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,257 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,499 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,775 votes
8
— Great
80%
Short Term 12
2,800 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,166 votes
8
— Great
80%
Soul
17,755 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,761 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,712 votes
8
— Great
79%
Room
15,905 votes
8
— Great
79%
Icarus
2,215 votes
8
— Great
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup