trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
boosterg
2
followers
Omicron Persei 8
59
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
255
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
79%
John Wick
51,127 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,741 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,545 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,527 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,397 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,845 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,621 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,349 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
1
— Weak Sauce :(
82%
Inglourious Basterds
36,842 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,519 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,998 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,880 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,084 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,997 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,814 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,203 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,187 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,096 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,568 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,165 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,535 votes
6
— Fair
83%
Hacksaw Ridge
30,622 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,231 votes
6
— Fair
79%
Ratatouille
30,712 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,245 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,385 votes
6
— Fair
82%
The Truman Show
28,599 votes
6
— Fair
81%
Toy Story 3
28,055 votes
6
— Fair
78%
Wreck-It Ralph
28,421 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,683 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,130 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,235 votes
5
— Meh
78%
Tangled
26,130 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,287 votes
6
— Fair
77%
Zombieland
25,480 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,255 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,531 votes
8
— Great
76%
300
25,088 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,889 votes
6
— Fair
81%
The Fifth Element
23,652 votes
8
— Great
72%
Jason Bourne
24,867 votes
6
— Fair
76%
Sherlock Holmes
24,115 votes
7
— Good
77%
Men in Black
23,994 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,578 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,187 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,321 votes
5
— Meh
80%
Aladdin
22,956 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,798 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,372 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,490 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,216 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
21,384 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,263 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,348 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,385 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,409 votes
6
— Fair
79%
Ghostbusters
20,385 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,651 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,931 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup