trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Richard Plant
5
followers
BURNTWOOD, Staffordshire uk
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
73
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,662 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,478 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,982 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,423 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,545 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,074 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,424 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,523 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,547 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,414 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,844 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,363 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,012 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,328 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,546 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,549 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,799 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,430 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,433 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
24,008 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ted
22,345 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,501 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Sixth Sense
21,229 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,027 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,954 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,326 votes
10
— Totally Ninja!
77%
District 9
19,848 votes
10
— Totally Ninja!
79%
How to Train Your Dragon 2
19,064 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Fury
18,849 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,040 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,214 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Hancock
15,996 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,605 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Cast Away
15,066 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
14,805 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bruce Almighty
14,068 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Expendables
12,719 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Terminal
12,659 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Tropic Thunder
12,515 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Coraline
11,612 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,073 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Dictator
10,943 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,943 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Corpse Bride
9,951 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,356 votes
10
— Totally Ninja!
69%
1408
8,319 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pinocchio
8,034 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Lucky Number Slevin
7,930 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
7,465 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Crank
7,415 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Aristocats
6,861 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,365 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Crow
6,314 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Bucket List
5,987 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Death Race
5,772 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Final Destination 5
5,481 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Horton Hears a Who!
5,124 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Number 23
4,987 votes
10
— Totally Ninja!
81%
For a Few Dollars More
4,747 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Saw 3D
4,615 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup