trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Richard Plant
5
followers
BURNTWOOD, Staffordshire uk
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
93
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
92%
Breaking Bad
96,780 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Walking Dead
65,611 votes
9
— Superb
79%
The Big Bang Theory
60,799 votes
10
— Bazinga!
81%
How I Met Your Mother
41,311 votes
9
— Superb
85%
Friends
41,154 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Supernatural
24,827 votes
9
— Superb
84%
Suits
24,127 votes
9
— Superb
81%
Prison Break
22,650 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Simpsons
22,599 votes
7
— Good
86%
Futurama
19,471 votes
7
— Good
84%
South Park
19,090 votes
9
— Superb
78%
Family Guy
18,772 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Scrubs
13,309 votes
9
— Superb
86%
The IT Crowd
13,039 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Under the Dome
12,655 votes
8
— Great
81%
The Mentalist
12,277 votes
9
— Superb
76%
American Dad!
8,289 votes
9
— Superb
86%
Top Gear
7,221 votes
6
— Fair
85%
Dragon Ball Z
6,207 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Fresh Prince of Bel-Air
5,979 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dragon Ball
4,707 votes
9
— Superb
91%
Planet Earth
4,686 votes
9
— Superb
81%
The Inbetweeners
3,276 votes
9
— Superb
87%
Fawlty Towers
2,905 votes
9
— Superb
75%
Wilfred
2,673 votes
9
— Superb
78%
Raising Hope
2,579 votes
9
— Superb
86%
Peep Show
2,218 votes
7
— Good
71%
Everybody Loves Raymond
2,146 votes
8
— Great
82%
An Idiot Abroad
2,047 votes
9
— Superb
62%
The Cleveland Show
1,853 votes
8
— Great
80%
In the Flesh
1,650 votes
9
— Superb
79%
Courage the Cowardly Dog
1,450 votes
8
— Great
75%
Little Britain
1,012 votes
9
— Superb
73%
Rugrats
924 votes
6
— Fair
88%
Only Fools and Horses
821 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Ricky Gervais Show
791 votes
9
— Superb
87%
Frozen Planet
787 votes
9
— Superb
69%
Johnny Bravo
724 votes
7
— Good
81%
The Mighty Boosh
701 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Garth Marenghi's Darkplace
696 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Looney Tunes
624 votes
9
— Superb
88%
Human Planet
601 votes
9
— Superb
59%
The Real Housewives of Beverly Hills
493 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
I'm Alan Partridge
479 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Mrs Brown's Boys
459 votes
8
— Great
71%
Surface
451 votes
9
— Superb
66%
Cow and Chicken
447 votes
9
— Superb
73%
Goosebumps
428 votes
4
— Poor
76%
Da Ali G Show
389 votes
9
— Superb
79%
Mock the Week
306 votes
8
— Great
59%
Geordie Shore
303 votes
1
— Weak Sauce :(
63%
Britain's Got Talent
293 votes
9
— Superb
71%
Garfield & Friends
279 votes
9
— Superb
72%
Wilfred
278 votes
10
— Totally Ninja!
79%
River Monsters
266 votes
8
— Great
78%
Him & Her
246 votes
9
— Superb
60%
Mickey Mouse Clubhouse
234 votes
8
— Great
70%
Wacky Races
226 votes
9
— Superb
71%
Angry Boys
220 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Walking with Dinosaurs
199 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup