trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ole Petter Klæstad
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
48
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,766 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,810 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,019 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,511 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,466 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,173 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,737 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,142 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,481 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,126 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,595 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,624 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,663 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,579 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,835 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,191 votes
9
— Superb
81%
Wonder
11,010 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,103 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Warrior
8,696 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,002 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,219 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,100 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,269 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,933 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,346 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,727 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,974 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,087 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Theory of Everything
14,939 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,041 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,878 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,096 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
18,813 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,578 votes
9
— Superb
77%
Incredibles 2
23,421 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,736 votes
6
— Fair
76%
BlacKkKlansman
13,916 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,501 votes
9
— Superb
75%
Molly's Game
9,845 votes
7
— Good
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,535 votes
7
— Good
73%
Cars
26,748 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,226 votes
8
— Great
72%
Smallfoot
4,586 votes
6
— Fair
72%
Aquaman
31,562 votes
5
— Meh
69%
Bird Box
18,791 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,611 votes
5
— Meh
68%
Dirty Grandpa
12,223 votes
7
— Good
68%
The Other Guys
8,516 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup