trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Brandon C. Carroll
VIP
5
1
follower
Hinesville, Georgia
48
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
48
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
WALL·E
40,601 votes
9
— Superb
82%
Up
38,895 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,923 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,581 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
31,511 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,287 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,275 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,260 votes
9
— Superb
70%
Black Widow
23,987 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,446 votes
9
— Superb
76%
Nobody
19,335 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,088 votes
9
— Superb
72%
Don't Breathe
17,185 votes
9
— Superb
63%
Venom: Let There Be Carnage
17,050 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
16,970 votes
9
— Superb
71%
TRON: Legacy
16,449 votes
9
— Superb
65%
This Is the End
14,596 votes
9
— Superb
75%
Die Hard 2
12,867 votes
9
— Superb
73%
Prey
12,697 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,490 votes
9
— Superb
68%
The Northman
11,062 votes
9
— Superb
70%
Angels & Demons
11,036 votes
9
— Superb
66%
The King's Man
10,659 votes
9
— Superb
63%
Battleship
10,461 votes
9
— Superb
71%
RED 2
9,856 votes
9
— Superb
61%
Army of the Dead
9,744 votes
9
— Superb
66%
Prince of Persia: The Sands of Time
9,666 votes
9
— Superb
65%
Death on the Nile
9,563 votes
9
— Superb
75%
Equilibrium
8,932 votes
9
— Superb
67%
47 Ronin
8,838 votes
9
— Superb
79%
Mary Poppins
8,197 votes
9
— Superb
68%
Evil Dead
7,199 votes
9
— Superb
71%
Mr. Peabody & Sherman
4,664 votes
9
— Superb
66%
Freaky
4,399 votes
9
— Superb
64%
Don't Breathe 2
4,348 votes
9
— Superb
61%
Candyman
4,158 votes
9
— Superb
65%
That Awkward Moment
3,912 votes
9
— Superb
63%
The Men Who Stare at Goats
3,570 votes
9
— Superb
64%
Oldboy
3,287 votes
9
— Superb
66%
Hotel Transylvania: Transformania
3,274 votes
9
— Superb
66%
Grudge Match
2,144 votes
9
— Superb
72%
Purple Hearts
1,954 votes
9
— Superb
64%
The Princess
1,901 votes
9
— Superb
56%
Little Man
1,682 votes
9
— Superb
78%
Fed Up
861 votes
9
— Superb
61%
Shut In
745 votes
9
— Superb
60%
The Exorcism of God
724 votes
9
— Superb
82%
Concrete Angels
5 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup