trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Brian Colella
VIP
7
0
followers
Seattle, Washington
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
33
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,505 votes
8
— Great
86%
Inception
71,765 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,515 votes
8
— Great
79%
Moana
48,989 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,658 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,526 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,372 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,587 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,118 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,945 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,723 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,667 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,262 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,269 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,347 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,085 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,307 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,963 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,599 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,215 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,344 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,433 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,378 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,235 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,724 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,706 votes
8
— Great
71%
Spy
13,779 votes
8
— Great
77%
Contact
8,728 votes
8
— Great
73%
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
3,724 votes
8
— Great
68%
Sleeping with Other People
2,642 votes
8
— Great
75%
Submarine
2,244 votes
8
— Great
77%
Indie Game: The Movie
1,712 votes
8
— Great
67%
I ♥ Huckabees
812 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup