trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Brian Colella
VIP
7
0
followers
Seattle, Washington
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
39
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
76%
Spider-Man: Homecoming
52,753 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,837 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
49,016 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,919 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,509 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,245 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,284 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,904 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,165 votes
9
— Superb
82%
Up
38,940 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,027 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,621 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,611 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,373 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,294 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,720 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,078 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,776 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,437 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,805 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,124 votes
9
— Superb
72%
Pacific Rim
25,748 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,626 votes
9
— Superb
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,384 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,920 votes
9
— Superb
69%
Barbie
19,351 votes
9
— Superb
71%
22 Jump Street
16,893 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,437 votes
9
— Superb
78%
Moon
12,920 votes
9
— Superb
73%
Lady Bird
12,721 votes
9
— Superb
78%
Little Women
8,273 votes
9
— Superb
64%
Trainwreck
7,340 votes
9
— Superb
79%
The Hunt for Red October
7,264 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,636 votes
9
— Superb
74%
Master and Commander: The Far Side of the World
5,300 votes
9
— Superb
76%
Me and Earl and the Dying Girl
4,651 votes
9
— Superb
84%
Senna
2,768 votes
9
— Superb
74%
Godzilla
1,235 votes
9
— Superb
75%
The Dish
397 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup