trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
briped
VIP
9
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
94
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,481 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,548 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,511 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,811 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,204 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,596 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,852 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,600 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,159 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,756 votes
8
— Great
82%
Up
38,892 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,406 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,574 votes
8
— Great
72%
Thor
39,404 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,060 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,115 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,145 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,271 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,250 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,633 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,581 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,582 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,275 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,836 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,287 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,468 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,179 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,771 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,300 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,019 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,822 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,696 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,154 votes
8
— Great
69%
Divergent
24,016 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,639 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,352 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,425 votes
8
— Great
73%
Looper
21,792 votes
8
— Great
84%
American History X
20,227 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,715 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,273 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,688 votes
8
— Great
77%
Taken
18,622 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,118 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,578 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,536 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,277 votes
8
— Great
71%
In Time
17,435 votes
8
— Great
72%
Jack Reacher
17,189 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,924 votes
8
— Great
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,390 votes
8
— Great
71%
TRON: Legacy
16,449 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,621 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,176 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,363 votes
8
— Great
78%
Slumdog Millionaire
14,541 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,039 votes
8
— Great
68%
Tomorrowland
14,299 votes
8
— Great
74%
RED
13,565 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,573 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup