trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
briped
VIP
9
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
28
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,401 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,667 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,658 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,943 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,904 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,140 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,704 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,136 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,070 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,050 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,214 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,301 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,590 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,065 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,194 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,194 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,326 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,388 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,223 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,848 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,174 votes
9
— Superb
78%
The Bourne Supremacy
17,449 votes
9
— Superb
78%
Captain Phillips
14,681 votes
9
— Superb
68%
Salt
11,928 votes
9
— Superb
72%
Live Free or Die Hard
11,517 votes
9
— Superb
71%
Batman Returns
9,997 votes
9
— Superb
76%
The Illusionist
9,658 votes
9
— Superb
76%
Interview with the Vampire
9,520 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup