trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
briped
VIP
9
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
342
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
91%
The Shawshank Redemption
42,197 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,404 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,257 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,817 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,056 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,472 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,617 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,074 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,116 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,733 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,264 votes
8
— Great
86%
Inception
71,244 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,795 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,822 votes
8
— Great
85%
Interstellar
71,753 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,067 votes
7
— Good
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,000 votes
5
— Meh
85%
The Silence of the Lambs
28,407 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,337 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,119 votes
6
— Fair
85%
Star Wars
41,553 votes
8
— Great
84%
American History X
20,084 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,565 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,161 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,303 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,280 votes
8
— Great
84%
Alien
27,013 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,035 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,020 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,114 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,012 votes
7
— Good
83%
Aliens
19,989 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,052 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,614 votes
6
— Fair
82%
Die Hard
27,074 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,318 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,336 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,136 votes
8
— Great
82%
Up
38,607 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,033 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,527 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,898 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,309 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,631 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
45,882 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,092 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,809 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,530 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,049 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,026 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ip Man
6,838 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,836 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,100 votes
7
— Good
81%
Gran Torino
15,819 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,205 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,384 votes
6
— Fair
81%
Serenity
11,492 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,492 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
48,826 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
27,917 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup