trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
bruno_rodrigues
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
49
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,828 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,617 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,065 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,453 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,550 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,640 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,960 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,609 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,085 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,419 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,820 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,330 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,301 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,119 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,024 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,568 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,381 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,272 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,977 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
14,644 votes
9
— Superb
75%
Superbad
14,806 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,740 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,416 votes
9
— Superb
71%
Super 8
11,502 votes
9
— Superb
73%
Juno
11,204 votes
9
— Superb
70%
The 40 Year Old Virgin
11,440 votes
9
— Superb
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,854 votes
9
— Superb
71%
The Mist
9,348 votes
9
— Superb
75%
Poor Things
8,848 votes
9
— Superb
69%
Pineapple Express
7,476 votes
9
— Superb
67%
Knocked Up
7,330 votes
9
— Superb
73%
Dawn of the Dead
6,811 votes
9
— Superb
82%
The Handmaiden
6,080 votes
9
— Superb
73%
[REC]
6,022 votes
9
— Superb
68%
Me, Myself & Irene
5,602 votes
9
— Superb
77%
Clerks
5,004 votes
9
— Superb
70%
Napoleon Dynamite
5,134 votes
9
— Superb
71%
Leave No Trace
3,451 votes
9
— Superb
73%
Clerks II
3,176 votes
9
— Superb
81%
Elite Squad: The Enemy Within
2,784 votes
9
— Superb
76%
The Boat That Rocked
2,778 votes
9
— Superb
74%
Mallrats
2,816 votes
9
— Superb
77%
Indie Game: The Movie
1,712 votes
9
— Superb
73%
The People vs. Larry Flynt
1,579 votes
9
— Superb
67%
Ghost Town
1,605 votes
9
— Superb
77%
Confessions
1,352 votes
9
— Superb
70%
Catfish
1,397 votes
9
— Superb
77%
My Left Foot: The Story of Christy Brown
1,059 votes
9
— Superb
77%
The Man Who Copied
379 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup