trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
bruno_rodrigues
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
630
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
82%
Deadpool
108,677 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,490 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,782 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,754 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,569 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,730 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,641 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,033 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,976 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,521 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,782 votes
8
— Great
81%
Joker
46,922 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,825 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,643 votes
6
— Fair
79%
Mad Max: Fury Road
46,348 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,157 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,592 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,518 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,872 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,120 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,614 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,169 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,108 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,468 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,937 votes
6
— Fair
82%
Up
38,909 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,714 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,414 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,936 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,588 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,072 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,942 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,399 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,008 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,280 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,734 votes
8
— Great
74%
Split
32,552 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,663 votes
6
— Fair
82%
V for Vendetta
30,216 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,800 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,308 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,746 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,282 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,448 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,632 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,684 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,106 votes
9
— Superb
74%
It
29,128 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,457 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,746 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,071 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,563 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,290 votes
7
— Good
83%
Memento
25,892 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
26,571 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,779 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,533 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,307 votes
8
— Great
76%
300
25,140 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,735 votes
6
— Fair
1
2
3
9
10
11
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup