trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
bucktoothfrog
1
follower
Luxembourg
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
247
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,304 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,466 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,084 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,686 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,276 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,821 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,759 votes
5
— Meh
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,117 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,409 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,884 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,544 votes
6
— Fair
79%
John Wick
50,986 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,667 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,257 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,987 votes
7
— Good
79%
Moana
48,827 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,817 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,603 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,226 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,077 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,422 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,948 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,276 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,372 votes
7
— Good
77%
Get Out
40,920 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,510 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,367 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,276 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,280 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,401 votes
8
— Great
79%
Dune
36,077 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,001 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,733 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,243 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,021 votes
6
— Fair
85%
Parasite
33,797 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,683 votes
4
— Poor
71%
Kong: Skull Island
33,083 votes
6
— Fair
82%
Jurassic Park
32,474 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,454 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,207 votes
5
— Meh
84%
Coco
31,485 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
30,961 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,585 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,575 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,535 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,346 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,315 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,106 votes
6
— Fair
74%
It
29,036 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,915 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,506 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,605 votes
7
— Good
84%
Alien
27,141 votes
9
— Superb
68%
Ghost in the Shell
26,531 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,144 votes
6
— Fair
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,550 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,201 votes
5
— Meh
76%
300
25,026 votes
7
— Good
81%
1917
24,692 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup