trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
bunnies1230
1
follower
Pennsylvania
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
112
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,899 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,126 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
54,055 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,875 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,909 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,689 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,193 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,694 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,775 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,317 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,471 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,123 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,216 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,364 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,328 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,361 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,147 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,501 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,322 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,234 votes
9
— Superb
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,696 votes
9
— Superb
72%
Pacific Rim
25,764 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,874 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,266 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,097 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,245 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,902 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,411 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,693 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,591 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,077 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,737 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,800 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,749 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,478 votes
9
— Superb
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,476 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
14,840 votes
9
— Superb
67%
Hancock
16,033 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,522 votes
9
— Superb
76%
28 Days Later
14,170 votes
9
— Superb
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,323 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,288 votes
9
— Superb
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,988 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,839 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,479 votes
9
— Superb
75%
Mean Girls
12,588 votes
9
— Superb
77%
Beetlejuice
12,293 votes
9
— Superb
79%
Rocky
11,942 votes
9
— Superb
77%
The Fault in Our Stars
12,078 votes
9
— Superb
71%
National Treasure
12,319 votes
9
— Superb
74%
Manchester by the Sea
11,580 votes
9
— Superb
79%
Gattaca
10,870 votes
9
— Superb
71%
Hellboy
11,440 votes
9
— Superb
76%
RoboCop
9,681 votes
9
— Superb
73%
Hugo
9,415 votes
9
— Superb
81%
The Iron Giant
8,758 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,637 votes
9
— Superb
77%
Who Framed Roger Rabbit
8,726 votes
9
— Superb
78%
Moonrise Kingdom
8,623 votes
9
— Superb
75%
Midnight in Paris
8,595 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup