trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
burnaz
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
87
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
100%
House of Children
2 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,833 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,621 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,571 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,019 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,425 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,281 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,541 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,286 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
18,051 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,289 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,455 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,584 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Office Space
9,931 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,762 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,461 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,149 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,468 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,142 votes
7
— Good
78%
Paprika
3,997 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
31,539 votes
5
— Meh
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,825 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mr. Nobody
7,206 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,673 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,061 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Artist
4,102 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
39,851 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
18,925 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,739 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,756 votes
8
— Great
76%
Boyhood
9,105 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kim Ji-young, Born 1982
167 votes
8
— Great
76%
The Siege of Jadotville
2,449 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,601 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Fabricated City
447 votes
9
— Superb
75%
Molly's Game
9,853 votes
9
— Superb
75%
Sympathy for Mr. Vengeance
1,942 votes
10
— Totally Ninja!
75%
EXIT
439 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Elf
14,575 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Dunkirk
30,429 votes
9
— Superb
74%
The Yes Men Fix the World
132 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Zero Dark Thirty
9,455 votes
9
— Superb
74%
RocknRolla
5,427 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Foreigner
9,971 votes
7
— Good
73%
A World Without Thieves
114 votes
10
— Totally Ninja!
73%
2046
953 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Cold Eyes
291 votes
9
— Superb
73%
Zombie for Sale
198 votes
8
— Great
73%
Wrath of Man
12,493 votes
9
— Superb
73%
The Good, the Bad, the Weird
1,028 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Game Night
17,325 votes
8
— Great
72%
Cloud Atlas
11,933 votes
9
— Superb
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,194 votes
7
— Good
72%
Primer
5,059 votes
10
— Totally Ninja!
71%
In Time
17,456 votes
9
— Superb
71%
The Fountain
4,560 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Mission: Possible
124 votes
8
— Great
71%
Jungle
4,906 votes
4
— Poor
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,631 votes
4
— Poor
70%
Middle Men
673 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup