trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
BurninU
2
followers
USA
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
244
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,747 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,792 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,998 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,971 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,140 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,836 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,106 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,387 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,829 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,579 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
It's a Wonderful Life
7,284 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,232 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Klaus
7,622 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,453 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,628 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,564 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,171 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,291 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,041 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,684 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,888 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,193 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,255 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,702 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,658 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,610 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Jojo Rabbit
18,837 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,964 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,964 votes
10
— Totally Ninja!
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,174 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,194 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,195 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Christmas Story
4,871 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,552 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,262 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,746 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,151 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,109 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,764 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,908 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,019 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,815 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
31,501 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Gentlemen
16,382 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,787 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,856 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Instant Family
8,106 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Incredibles 2
23,411 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sully
20,409 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
25,007 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,361 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,365 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,615 votes
9
— Superb
76%
Toy Story 4
16,653 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,142 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,279 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,009 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Guardians
10,180 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,510 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Goodbye Christopher Robin
1,667 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup