trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Brian
VIP
8
6
followers
Tas
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
94
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,965 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,940 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,538 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,180 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,375 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,211 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,834 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,714 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,430 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,619 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,384 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,676 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,827 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
27,631 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Mummy
25,309 votes
10
— Totally Ninja!
77%
X-Men: First Class
25,076 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,845 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
21,747 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Transformers
21,518 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,478 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,328 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ice Age
20,729 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Limitless
20,286 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,703 votes
10
— Totally Ninja!
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,655 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Bad Moms
18,157 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
18,078 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
17,008 votes
10
— Totally Ninja!
62%
2012
16,951 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Source Code
16,899 votes
10
— Totally Ninja!
71%
TRON: Legacy
16,477 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Mission: Impossible
16,283 votes
10
— Totally Ninja!
67%
xXx: Return of Xander Cage
15,359 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Chappie
15,063 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
14,980 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Megamind
13,460 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Love Actually
12,847 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Book of Eli
12,496 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Keeping Up with the Joneses
12,268 votes
10
— Totally Ninja!
72%
What Happened to Monday
12,233 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Salt
11,974 votes
10
— Totally Ninja!
77%
10 Things I Hate About You
11,507 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pitch Perfect 2
11,239 votes
10
— Totally Ninja!
74%
127 Hours
10,849 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Rango
10,587 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Italian Job
10,443 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Paul
10,229 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Foreigner
9,979 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Adjustment Bureau
9,828 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Prince of Persia: The Sands of Time
9,683 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Moonfall
9,500 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Heat
8,702 votes
10
— Totally Ninja!
63%
I Am Number Four
8,213 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Due Date
8,092 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Jack Ryan: Shadow Recruit
7,888 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Robin Hood
7,530 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Trainwreck
7,343 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Robin Hood
7,256 votes
10
— Totally Ninja!
70%
EuroTrip
6,369 votes
10
— Totally Ninja!
76%
3:10 to Yuma
6,210 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup