trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Trevor May
3
followers
Vancouver, Canada
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
35
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
WALL·E
40,523 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,114 votes
10
— Totally Ninja!
79%
How to Train Your Dragon 2
19,053 votes
9
— Superb
78%
Hedwig and the Angry Inch
744 votes
8
— Great
78%
Brazil
4,469 votes
6
— Fair
78%
Captain Phillips
14,676 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,418 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,572 votes
10
— Totally Ninja!
77%
And Now for Something Completely Different
966 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Galaxy Quest
5,785 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Moneyball
10,420 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Elf
14,553 votes
9
— Superb
74%
Four Lions
2,642 votes
8
— Great
74%
127 Hours
10,813 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Bedknobs and Broomsticks
1,696 votes
9
— Superb
73%
We Bought a Zoo
5,086 votes
9
— Superb
73%
The Great Gatsby
15,327 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,683 votes
10
— Totally Ninja!
72%
We're the Millers
17,522 votes
9
— Superb
72%
ParaNorman
4,643 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Maze Runner
27,931 votes
6
— Fair
71%
In Time
17,408 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Amazing Spider-Man
28,207 votes
6
— Fair
70%
Ender's Game
14,942 votes
6
— Fair
70%
The Ides of March
3,897 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Mad Max
8,064 votes
6
— Fair
69%
Warm Bodies
9,601 votes
8
— Great
69%
Turbo
6,996 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,528 votes
10
— Totally Ninja!
66%
John Dies at the End
1,643 votes
7
— Good
65%
Europa Report
3,645 votes
10
— Totally Ninja!
65%
A Million Ways to Die in the West
10,402 votes
4
— Poor
65%
Oz the Great and Powerful
7,983 votes
5
— Meh
65%
Jobs
5,644 votes
6
— Fair
55%
After Earth
10,109 votes
6
— Fair
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup