trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Brendan Berg
VIP
OG
12
453
followers
Edmonton, AB
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
83
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,175 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,716 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,502 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,080 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,413 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,425 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,825 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,555 votes
7
— Good
72%
Thor
39,324 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,231 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,638 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,517 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,169 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,400 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,032 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,878 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,112 votes
7
— Good
73%
Cars
26,679 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,242 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,170 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,730 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,850 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,662 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,526 votes
7
— Good
73%
The Nice Guys
22,168 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,644 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,392 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,872 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,163 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,589 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,413 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,237 votes
7
— Good
77%
Fury
18,823 votes
7
— Good
79%
Hot Fuzz
16,900 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
16,845 votes
7
— Good
71%
22 Jump Street
16,842 votes
7
— Good
69%
The Girl on the Train
16,872 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,366 votes
7
— Good
69%
Ocean's Eight
16,858 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,195 votes
7
— Good
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,426 votes
7
— Good
73%
A Bug's Life
15,933 votes
7
— Good
73%
American Made
15,855 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,142 votes
7
— Good
75%
Bridge of Spies
14,711 votes
7
— Good
75%
Elf
14,547 votes
7
— Good
78%
Children of Men
13,675 votes
7
— Good
72%
Cars 3
13,605 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,690 votes
7
— Good
71%
The Polar Express
11,842 votes
7
— Good
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,169 votes
7
— Good
71%
Tag
10,360 votes
7
— Good
75%
Molly's Game
9,823 votes
7
— Good
75%
The Hurt Locker
9,847 votes
7
— Good
73%
Grease
9,402 votes
7
— Good
75%
Chef
8,669 votes
7
— Good
78%
Fantastic Mr. Fox
8,431 votes
7
— Good
69%
In the Heart of the Sea
8,222 votes
7
— Good
71%
Long Shot
8,111 votes
7
— Good
70%
Bridget Jones's Baby
8,136 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup