trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Riccardo
2
followers
Verona
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
168
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Spirited Away
23,851 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,885 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,006 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,870 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,741 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,470 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,491 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,602 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,967 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ennio
238 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,369 votes
10
— Totally Ninja!
81%
In the Mood for Love
2,884 votes
10
— Totally Ninja!
80%
My Friends
236 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,855 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Fargo
14,590 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,676 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Chungking Express
2,073 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,239 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,899 votes
1
— Weak Sauce :(
78%
Little Miss Sunshine
10,131 votes
9
— Superb
77%
The Emperor's New Groove
10,499 votes
9
— Superb
77%
Esterno Notte (part I)
30 votes
5
— Meh
77%
On My Skin
523 votes
9
— Superb
77%
King Richard
5,226 votes
8
— Great
77%
My Friends Act II
117 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Happy Together
705 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Mulholland Drive
7,869 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Brokeback Mountain
7,075 votes
9
— Superb
76%
Corpse Bride
9,942 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Everything’s Gonna Be Alright
20 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Poor Things
8,659 votes
9
— Superb
75%
The Great Beauty
2,099 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The King of Laughter
72 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Play It Again, Sam
410 votes
9
— Superb
75%
I Fratelli De Filippo
24 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Batman
12,117 votes
10
— Totally Ninja!
74%
C'mon C'mon
1,062 votes
8
— Great
74%
127 Hours
10,801 votes
9
— Superb
74%
Pain and Glory
2,077 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Juno
11,174 votes
7
— Good
73%
Cars
26,674 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Bread and Tulips
98 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Hummingbird
56 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Survival Family
142 votes
9
— Superb
73%
18 Presents
297 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Loose Cannons
269 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Dirt
2,247 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,227 votes
9
— Superb
73%
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover
810 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem
304 votes
8
— Great
72%
La Chèvre
380 votes
9
— Superb
72%
The Goddess of Fortune
138 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Notturno
35 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hidden Away
63 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Rango
10,525 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Paul
10,190 votes
9
— Superb
71%
Frankenweenie
4,736 votes
10
— Totally Ninja!
71%
What Time Is It There?
77 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Boris: The Film
249 votes
9
— Superb
71%
Sun, Heart, Love
9 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup